Hotelový a konferenční systém smartHOTEL
Recepční systém smartHOTEL se snaží zpřístupnit nejnovější technologie v oblasti ubytovacích služeb i menším hotelům či penzionům. Díky efektivnímu řízení hotelové recepce počítačovým systémem může hotel zvýšit efektivnost využití své kapacity.

Věděli jste že ?
  Program smartHOTEL neobsahuje žádné limity pro spuštění na více počítačích v síti.
  V ceně programu je ZDARMA zahrnuta i agenda "Drobný prodej recepce", "Směnárna" a "Správa konferečních a wellness prostor"
Možnosti dalšího propojení ?


5 důvodů proč smartHOTEL

Používáme výhradně technologie společnosti Microsoft čímž je zajištěna maximální bezpečnost a spolehlivost systému

Celý systém je navržen tak, aby uživatel měl k dispozici všechny funkce které potřebuje a zároveň byl systém maximálně uživatelky přehledný a příjemný k ovládání.

Program smartHOTEL je možné kdykoliv rozšířit o propojení na další elektronické systémy v hotelu: tel.ústředna, kartové zámky, reg.pokladny, řízení energií nebo rezervační systémy.

Nabízíme pravidelné aktualizace systému spolu technickou podporou přes internet nebo přímo osobně u zákazníka. Možnost výběru z několika tarifů. Klienti se aktivně podílí na vývoji nových verzí.

Dlouholetá zkušenost v oblasti cestovního ruchu. Poradenství již při zpracování projektu nebo během samotné realizace.


Popis funkcí systému smartHOTEL

smartHOTEL nabízí kompletní správu vašich rezervací. Systém dělí rezervace na ty garantované (blokující kapacitu hotelu) a "opční" nebo "na čekání". Dále jsou k dispozici rezervace individuální, skupinové a alokace (nebo kontingenty). V případě rozšíření o systém NetRes.cz jsou potom grafické štafle doplněny o tento specifický typ rezervace

Jednou z nových funkcí systému smartHOTEL je Manažerská analýza hotelu. Management hotelu získává ONLINE informace o očekávaných výnosech hotelu, obsazenosti nebo obchodní spolupráci s partnerem (cestovkou). Dále může analyzovat již realizované tržby hotelu podle cenových strategií, prodaných služeb nebo typů pokojů. Všechny tyto údaje pomáhájí maximalizovat zisk Vašeho hotelu.

Další z důležitých funkcí systému smartHOTEL je správa hotelových účtů hostů. Systém během uzavření obchodního dne provede natíže částek za pobyt podle platného ceníku. Dále provede zatížení účtu hosta všemi dalšími poplatky dle konfigurace a službami podle individuálního nastavení u každého pobytu. Jednotlivé transakce na účtu hosta je možné nadále rozdělovat nebo převádět na jiné účty. Systém smartHOTEL dokáže paralelně sledovat účty až 5 spolubydlícím nebo firmě která, bude za hosta platit nebo pro partnera, který hosta do hotelu přivedl.

V přípdadě ukončení pobytu hosta je samozřejmostí tisk hotelové účtu. Hotelový účet je podle nastavení v adresáři hostů tištěn v jednom z pěti světových jazyků. Vzhledem k tomu, že hotelový účet je daňovým dokladem jsou všechny kopie těchto dokladů ukládány v originální verzi do databazí systému smartHOTEL a není možné dále měnit jejich obsah. Dále je vedena tzv. "Záznamní povinost DPH" o výši a struktuře daně z přidané hodnoty jednotlivých dokladů. Doklady je možné exportovat do textového editoru Microsoft Word pro další zpracování.

Samozřejmostí je dnes evidence drobného prodeje přímo na recepci. Díky systému smartHOTEL ušetříte za případnou registrační pokladnu jelikož smartHOTEL v sobě plně integrovanou agendu "Prodej na recepci". Všechny položky jsou evidovány druhově. K celému prodeji na recepci je veden jednoduchý sklad. Funkce je standardně zahrnuta jak v programu tak v ceně systému

Pro hotely, které potřebují provádět rezervace přímo na čísla pokojů jsme připravili možnost využití multifunkčních grafických štaflí. Zde jsou přehledně zobrazeny všechny rezervace v závislosti na pokoji a termínu. Dále jsou barevně odděleny rezervace individuální, individuální s čeprání kontigentů, skupinové, skupinové s čerpáním kontingentu ale také pokoje, které jsou z technických důvodů vyřazeny z prodeje. Mimo to je zde možnost získání základních informací o pobytu pouhým kliknutím na zobrazený pobyt, ale i možnost přímého přístupu k základním funkcím jako je: Nová rezervace, Detail pobytu, Účet pobytu nebo Stěhování pobytu. Doufáme, že tyto funkce zpříjemní práci s naším programem a hlavně zpřehlední situaci v hotelové recepci.

Pokud stále využíváte směnárenskou činnost pro úhrady hotelových účtů v zahraničních měnách a nebo pouze vycházíte svým hostům vztříc touto službou je tu pro Vás připravený modul směnárna. Směnárna je zcela zdarma zahrnuta do standardních funkcí systému smartHOTEL. Najdete zde možnost provádění valutových a devizových odpočtů. Pro vedoucí pracovníky je zde možnost provádění odvodu cizích měn nebo dotaci. Veškeré doklady o provedených odpočtech a odvodech jsou ukládány do hlavní databáze vystavených dokladů. V sekci tiskových sestav můžete získat přehled o tom jaké jsou pohyby ve směnárně. Jsou zde sestavy : Valutová a devizová kniha, Sběrný doklad pro ČNB nebo Přehled provizí. Samozřejmě, že data je možné si vybrat za určité období. Lahůdkou na konec je možnost automatické aktualizace kurzů přímo z ČNB nebo průběžné snižování stavu hotovosti v recepční pokladně po provedení odpočtu.

Hotelový systém smartHOTEL nemá za úkol pouze správu celé agendy hotelové recepce, ale nově jeho funkce obsahují i možnost sledování provozu na konferenčních prostorech, sportovištích nebo balneo provozech. Modul je plně integrován do hotelového systému a tak je možné čerpat informace o klientech z již uložených dat. Modul umožnoje sledování vytíženosti jednotlivých prostor hotelu a dále následnou kontrolu nad čerpáním zařízené nebo lidských zdrojů.

Pro větší přehlednost vytížení všech prostor je možné pracovat s grafickou verzí rezervační obrazovky. Zde jsou barevně odlišeny typy rezervací akcí, časová osa zobrazující průběh a možnost provádět všechny operace přímo bez nutnosti procházení hlavního menu. Ke grafickému znázornění obsazení prostor je možné použít i přehled o využití jednotlivých zařízeních (např. kopírka, TV atd.) nebo lidských zdrojích (kadeřnice, masérky atd.)


Technické podmínky
Pracovní stanice pro smartHOTEL
Processor : Intel Pentium III, 4 nebo Celeron, frekvence > 1GHZ
Operační paměť (RAM) : 256MB DDRII
Pevný disk (HDD) : 40 GB a více
Graf.karta : min. 8MB paměti
Network (poč.síť) : Ehternet RJ45 10/100 Mbps
Operační systém : Microsoft Windows XP a novější, Windows Server 2003 a novější

Počítačová síť
Typ : Strukturovaná kabeláž (metalicka nebo optická), Bezdrátová (WIFI)
Standart : Metalická CAT5, Bezdrátová 802.11G
Aktivní prvky : SWITCH nebo HUB 10/100mbps, WIFI 54Mbps
Poslední projekt
Farmář David Europark, Štěrboholy
Složení zákazníků
Co je u nás nového ?
14.08.18 Změna certifikátu SSL pro EET
20.03.18 Vítáme prodejnu Farmář David, Europark
20.03.18 Vítáme směnárnu Change v.o.s., Třebíč
07.03.18 Směrnice GDPR EU 2016/679 - detail
27.12.17 Změny v nastavení smartHOTEL pro rok 2018
31.10.17 Hotel ATLAS - propojení na zámkový systém ACS-HU
06.09.17 Nová verze smartHOTEL 2017.09
14.08.17 Vítáme uzenářství Rodinná Farma, Praha - Flóra
.: Zobrazit starší :.

Copyright(C) smartHOTEL.cz 2002 - 2018
Tyto stránky provozuje společnost smartHOTEL s.r.o.
Navštivte naše další portály : NetRes.cz | HotelCR.cz | RestauraceCR.cz