Nabídka přímo pro mě? Stačí jen kliknout ..... Poptávka

smartSMĚNÁRNA - detailní popis systému

  • Program smartSMĚNÁRNA slouží pro vedení všech typů směnárenských provozů. Součástí programu jsou funkce pro Nákup/Prodej Valut a šeků, sledování stavu pokladen a provádění invetury pokladen. Program nabízí možnost automatické aktualizace kurzovního lístku ČNB s výpočtem Vašich kurzů nebo klasickým režimem poplatků za odpočty. Význam funkcní bude popsán níže.
  • Program eviduje nákupy/prodeje dle jednotlivých měn. K dispozici jsou i VIP kurzy pro Vaše věrné zákazníky. V případě nákupu nad 1000 Euro je vyžadována registrace klienta. Součástí celého obchodu je i tisk předsmlouvní informace o odpočtu a následné dokončení obchodu s tiskem konečného směnárenského odpočtu a případná registrace do systému EET. V případě zájmu je možné nechat aplikovat systém zásad AML pro všechny nákupy na 1000 euro.
  • Součástí  programu je databáze klientů jejichž údaje jsou nutné k splnění částečné nebo plné indentifikace osob. Program obsahuje seznam všech osob na sankčních seznamech ČR a EU s pravidelnou aktualizací přes internet. V případě nepřekročení hranice 1000 euro je možné provádět anonymní obchody. Data jsou uchovávána dle požadavků směrnice GDPR.
  • Program nabízí možnost aktualizace kurzovního lístku přímo z webu ČNB. Od takto získaného středového kurzu je možné provádět automatické nastanovování nákupních a prodejních kurzů pro Vaše klienty. Úprava kurzu se stanovuje % změnou na obě strany. Nastavení kurzů je možné provádět také ručně na základě vlastního uvážení
  • Pro Vaše klienty nabízíme možnost vedení až 5ti dalších VIP kurzovních lístků (VIP nabídek) s možností automatické změny dle výše odpočtu. Novinkou je také možnost přidělení VIP hladiny konkrétním klientům. Při dalším odpočtu jim bude automaticky přidělen výhodnější kurz bez nutnosti dodržení výše odpočtu.
  • Program nabízí možnost využívat vnitřního mechanismu AML (boj s organizovaným zločinem). Tento mechanismus je vyvíjen ve spolupráci s portálem AMLSystems.cz, který se této problematice plně věnuje. Při každém zadání klienta do adresáře je jeho kontrola na sankčním seznamu ČR a EU. Oba jsou pravidelně aktualizovány přímo z internetu. Dále je u odpočtů možnost kladení 3 otázek pro zjištění podezřelého obchodu.
  • Pro lepší přehled o hospodaření Vaší směnárny jsou k dispozici tiskové sestavy. Všechny sestavy je možné exportovat do formátů PDF, OpenDoc, Html atd.
  • Pro tisk vystavených dokladů tj. informativní odpočet, odpočet, dobropis odpočtu a odvody z pokladen je možné nastavit jednu ze 3 variant tisku. A4 .. tisk na nejběžnější formát A4 (kancelářský papír). A5 .. tisk nap poloviční formát A5 (nutné koupit A5 papír) 2xA5 .. tiskne dvě kopie formátu A5 na 1xA4 papír. Tato varianta tisku je nejlevnější z dostupných možností.
  • Pro tisk vystavených dokladů tj. informativní odpočet, odpočet, dobropis odpočtu a odvody z pokladen je možné použít variantu tisku na termo papír. Tiskne se na pokladní tiskárny značky EPSON. Samotné výstupy pak vypadají následovně.